O nas


Dom Opieki Całodobowej „Zielony Kącik” jest placówką prywatną zapewniającą całodobową opiekę osobom w podeszłym wieku, samotnym,  niepełnosprawnym oraz przewlekle chorym.

Nasz Dom położony jest w cichej, pełnej zieleni spokojnej dzielnicy Częstochowy. Jest to obiekt kameralny usytuowany w odległości około 3,5 km od Jasnej Góry przeznaczony dla 28 Pensjonariuszy.

Dom „Zielony Kącik” zapewnia doskonałe warunki bytowe, bez barier architektonicznych, dostosowany do komfortowego i bezpiecznego pobytu.


- Warunki pobytu

Naszym Pensjonariuszom oferujemy pokoje jedno i dwu osobowe, wyposażone w system przywoławczy, umeblowane, posiadające TV oraz możliwość korzystania z telefonu i internetu. Pomieszczenia sanitarne są wyposażone w bezprogowe natryski, uchwyty, poręcze, jadalnię, część wypoczynkową, kącik biblioteczny, pralnię z suszarnią dla potrzeb osobistych oraz gabinet zabiegowy.

Posiadamy domową nowocześnie wyposażoną kuchnię, w której przygotowujemy smaczne domowe posiłki dostosowane do indywidualnych zaleceń i potrzeb. Dostęp do napojów bez ograniczeń.

Naszym celem jest aby Państwo spędzili miło i aktywnie wolny czas w ośrodku na wspólnych spacerach, wycieczkach i innych formach rekreacyjnych.


- Opieka

Zespół pielęgniarek i opiekunów zapewni Państwu kompleksową opiekę oraz pomoc w codziennych czynnościach.

Opiekę nad mieszkańcami sprawuje lekarz rodzinny w miarę potrzeby zapewnimy konsultacje i badania kontrolne lekarzy specjalistów.

Nasz personel ma indywidualne podejście do każdego Pensjonariusza zapewniając domową i rodzinną atmosferę.

Każdy pensjonariusz traktowany jest z najwyższą troską. Szacunek i godność są priorytetem, a właściciel i pracownicy starają się angażować w sprawy pensjonariuszy tak aby ci czuli się potrzebni, a dom traktowali jak swój własny.


- Aktywność, pasja i zainteresowania

Pobyt w naszym Domu, w towarzystwie innych osób pozwoli miło spędzić czas. Uczestnictwo w zajęciach kulturalno-oświatowych, rekreacyjno-rozrywkowych, rozwijania własnych zainteresowań i pasji pozwala aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz kreatywnie spędzać wolny czas. Wspólne spacery, wycieczki oraz możliwość uczestniczenia we mszy świętej w pobliskim kościele parafialnym oraz na Jasnej Górze jak również przyjmowanie wizyt duszpasterskich poprawi jakość życia i zapewni lepsze samopoczucie Pensjonariuszom.


STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU